تولیدکننده نوآور نگاره های نوین فرش سجاده ویژه مساجد و حسینیه های سطح کشور
 
 

خبرنامه آریا
نکات کليدی در زمينه خريد موفق فرش های سجاده ای

 

دستورالعملهای تفصیلی که با رعایت آنها ،خرید موثر و بهینه ای از فرش های سجاده ای داشته و دانش فنی خود را می توان در هنگام خرید فرش سجاده افزایش داد را می توان در قالب شاخص های کلیدی ذیل تشریح نمود :

 

شاخص اول :شاخص های کیفی موثر در انتخاب فرش سجاده

  • یکی از شاخصهای موثر در انتخاب و خرید فرش سجاده ای مناسب ، تراکم فرش سجاده خریداری شده می باشد . منظور از تراکم فرش ، میزان فشردگی و متراکم بودن فرش می باشد . خریداران محترم جهت مشخص نمودن تراکم فرش می توانند به شیوه ذیل عمل نمایند :
    تراکم فرش سجاده= تعداد گره در 10 سانتی متر بافت عرض فرش * 10
  • شاخص کلیدی دیگر موثر بر کیفیت فرش سجاده ، مشخص نمودن شانه فرش می باشند. خریداران محترم جهت مشخص نمودن شانه فرش می توانند به شیوه ذیل عمل نمایند :
    تعداد شانه فرش سجاده = تعداد گره در 10 سانتی متر بافت طولی فرش * 10
  • از جمله شاخص های بسیار کلیدی در زمینه انتخاب فرش سجاده ای با کیفیت برتر ، مشخص نمودن جنس نخ خواب فرش سجاده می باشد . از لحاظ کیفیت می توان جنس نخ فرش های سجاده را به ترتیب نخ آکرولیک ، نخ پلی استر ، نخ بی سی اف ، نخ پلی پروپیلن اولویت بندی نمود.

 

شاخص دوم :شاخص های موثر بر قدرت خرید مشتریان

خرید فرش سجاده ای كه متناسب با اهداف و بودجه مساجد ، مصلی ها و سایر نهادهای آئینی باشد كار ساده ای نیست. زیرا بسیاری از فروشگاههای فروش فرش سجاده اجازه می دهند تا براساس طرح فرش سجاده وقیمت فرش، آن را خریداری كنید. بعضی از فروشگاهها به منظور سخت كردن مقایسه فرش ها ی پیشنهادی ، بسیاری از مشخصات ضروری فرش سجاده ( شاخص اول که در بالا بدان اشاره شد ) را به خریداران نمی گویند. خریداران برای اتخاذ تصمیم مناسب می بایست دستیابی بلا مانع به مشخصات فرش داشته باشند. در ضمن باید نحوه ی صحیح مقایسه فرش ها با یكدیگر را فرا گیرید.

 

باسنثنای قیمت ، انتخاب فرش بر مبنای ظاهر و طرح آن ، كار عاقلانه ای نیست. اگر تنها بر این اساس فرش سجاده ای را خریداری كنید ، مطمئنا در آخر احساس رضایت نخواهید داشت. انتخاب فرش سجاده مناسب كار راحتی نیست ، برای فراگیری از نحوه ی انتخاب فرشی كه مناسب نیاز ها، اهداف، و معماری و دکوراسیون داخلی مساجد و نمازخانه ها باشد، باید وقت بگذارید. باید بدانید كه چه چیزهایی فرش ها را از یكدیگر متمایز میكند و شاخصهای تمایز فرش های سجاده ای چیست.اگر میخواهید از نتیجه نهایی خرید خود راضی باشید، چندین گزینه ی مهم هستند كه هنگام خرید فرش باید به درستی در نظر گرفته شوند. تجربه و تحقیق كارشناسان نشان میدهد كه كمتر از 14 % از خریداران فرش سجاده ی مناسب را انتخاب می كنند. و 86% آنها هزینه بالا پرداخته و انتخاب نادرست انجام می دهند.

 

شاخص سوم :انتخاب و شناسایی عاملیت ها و فروشگاههای معتبر فروش فرش سجاده

خریداران محترم می توانند جهت خرید فرش سجاده ای با کیفیت و قیمت مناسب ، با مدیریت بازرگانی فرش آریا تماس گرفته و عاملیت فروش فرش سجاده آریا در شهرستان خود را شناخته و جهت خرید فرش به آن عاملیت مراجعه نمایند.

 
منوی اصلی