تولیدکننده نوآور نگاره های نوین فرش سجاده ویژه مساجد و حسینیه های سطح کشور
 
 

خبرنامه آریا
مرتضی میری عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران: کیفیت فرش چین و هند با فرش ایران قابل مقایسه نیست

مرتضی میری عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران:

کیفیت فرش چین و هند با فرش ایران قابل مقایسه نیست

 

 

 عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران در واکنش به تولید فرش‌های چینی و هندی با طرح‌ فرش ایرانی گفت: درست است که این کشورها از طرح‌ها و اعتبار ما سوء استفاده می‌کنند، اما تولیدات آنها از نظر کیفیتی با فرش ایرانی قابل قیاس نیست.

 

مرتضی میری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی آنا افزود: متاسفانه برخی تولیدات آنها با فرش‌های بی‌کیفیت ایرانی هم رده شده‌ است که این نزدیکی در رقابت به دلیل کم کاری برخی تولیدکنندگان داخلی است.

وی دلیل کاهش کیفیت فرش ایرانی را الزام برای ایجاد قدرت رقابت‌پذیری دانست و تاکید کرد: در حالی که ما هیچ راهی برای کاهش قیمت نداریم، باید از کیفیت کاسته شود تا وارد بازی شویم.

میری با بیان اینکه دولت‌‌های هند و چین به طور گسترده‌ای از تولیدکنندگان فرش حمایت می‌کنند، افزود: تسهیلاتی که تولیدکنندگان و صادرکنندگان ما در ایران دریافت می‌کنند، سودهای عجیبی دارد که در آن کشورها دیده نمی‌شود.

وی یکی دیگر از مشکلات را گران بودن کارگر در کشور دانست و گفت: کارگر در این کشورها ارزان است که مانع رقابت قیمتی با کشورهای هند، پاکستان و افغانستان می‌شود.

عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران با اشاره به اینکه باید به سمت اصل فرش یعنی کیفیت برویم، عنوان کرد:کیفیت فرش است که به تفاوت قیمت معنا می‌بخشد.

وی اظهار کرد: ما باید فرش خود را چه در بازارهایی که قبلاً شناخته شده بود و چه در بازارهای جدید به مشتریان خارجی معرفی کنیم.

میری علت انفعال فرش ایرانی در سطح بین‌المللی را نبود تبلیغات دانست و افزود: اکنون به دلیل نبود تبلیغات، وجه اصلی خود را در بازارهای جهانی از دست داده‌ایم و نسل جدید آنها با فرش ایرانی آشنایی زیادی ندارد.

 

 

از فرش تا عرش ؛با فرش سجاده آریا

 

 

 

عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران:

کیفیت فرش چین و هند با فرش ایران قابل مقایسه نیست

 
منوی اصلی